Obec Brodno

Vo Vraní otvorili dočasný most cez rieku Kysuca

 Žilina 27. 10. 2015 – V žilinskej mestskej časti Vranie bol vybudovaný dočasný most cez rieku Kysuca, ktorý umožní prístup obyvateľom Vrania počas uzávierky Drozdej ulice v smere od Považského Chlmca. Vyhlásenie havarijného stavu prístupovej cesty primátorovi mesta navrhol Krízový štáb mesta Žilina po stretnutí so zástupcami Národnej diaľničnej spoločnosti a zhotoviteľom stavby Združením D3 Žilina (Strážov) – Žilina (Brodno), ktoré buduje tento úsek diaľnice D3 zo Žiliny smerom na Kysuce.

 V pondelok 26. októbra 2015 v popoludňajších hodinách bol do predčasného užívania odovzdaný most cez rieku Kysuca medzi Vraním a Brodnom. Vo Vraní je vyhlásená mimoriadna situácia kvôli zosuvu miestnej komunikácie. V súčasnosti prebiehajú stavebné práce na sanácii zosúvajúcej sa krajnice na miestnej komunikácii. Národná diaľničná spoločnosť vybudovala most ako obchádzkovú trasu z dôvodu výstavby diaľnice D3. Pre miestnych obyvateľov je to veľmi dobrá správa, pretože tranzit vozidiel cez miestne komunikácie sa týmto krokom zastaví. Obmedzenia sa však dotknú aj mestskej hromadnej dopravy, o zmenách budú obyvatelia včas informovaní.

 Na miesto prišiel primátor mesta Žilina Igor Choma, ktorý skontroloval stav mosta a bol oboznámený s jeho výstavbou. Most bol zhotovený vo veľmi krátkom čase a je možné povoliť jeho predčasné užívanie. Po obhliadke dopravného značenia pozvanými zástupcami zhotoviteľa, Krajského dopravného inšpektorátu v Žiline, Okresného dopravného inšpektorátu v Žiline, Okresného úradu Žilina odboru pozemných komunikácií a Mestského úradu Žilina bolo konštatované, že stavba je zhotovená podľa dopravného projektu a je možné spustiť premávku na dočasnom premostení.

 

„Je to dobrá správa pre mesto ako aj pre obyvateľov mestskej časti Vranie. Nemohli sme ďalej odkladať stavebné práce na mestskej  komunikácii vo Vraní, pretože sa blíži zima a vyriešenie tohto problému by sa oddialilo. Som rád, že premostenie poslúži najmä obyvateľom Vrania, ktorí nemusia dočasne využívať obchádzku cez Kysucké Nové Mesto,“ povedal primátor mesta Žilina Igor Choma.

 Primator Igor Choma informuje poslanca mestskej casti Vranie Jana Puceka o stave premostenia cez rieku Kysuca.

PhDr. Pavol Čorba

hovorca mesta