Obec Brodno

Brodno ma svojich rodákov po celom svete. Najviac ich je hádam v Bratislave kde skončili po štúdiách na vysokej škole. Jedným z naších rodákov je aj Ing, František Štefánik, ktorého sme vydávali a opäť môžeme vidieť lietať ponad našu obec Brodno.

Ja som ho požiadal aby nám poskytol fotografie ktoré od fotil  z lietadla. Dnes 12.10.2016 som ich dostal na mail fotky z 1.10.2016 aj s popisom od autora.  Text mailu je uvedeným nižšie.

Veľmi často herec Michal Dočolomanský hovoril, že lietať ma naučil Fero Štefánik.

Ak uvidíte lietať lietadlo ktoré je na obrázku tak viete že nad nami lieta náš rodák Fero. Bližšie o ňom si môžete pozrieť na webe: https://www.gonzoaviation.com/stranka/fero-stefanik

Ahoj Miloš.

Neuplynuli "ani" dva roky (posledný e-mail bol zo 14.12.2014) a ja aspoň čiastočne -sorry- plním čo som sľúbil (foto Brodna z lietadla).

Veci sa veľmi zmenili - Zväzarmovske lietanie zadarmo skončilo, staré fotky som nenašiel, aj tak by to nebolo publikovateľné a vlastne som nemal na čom lietať.
Veci sa pohli dopredu, ja som si s p. Barusom (autor a tvorca lietadla DYNAMIC - , čo sa vyrába v Prievidzi) postavil (od augusta 2015 do júna 2016) malú drevenú dvojsedadlovku typu ASSO V a konečne som bol 01.10.2016 v Brodne a pár obrázkov prikladám.
Ak si v Google vyhľadáš  "ASSO V"  pripadne pridáš "OM-S777", tak je tam hodne obrázkov tohto typu. Ten náš eroplán je biely, so zeleným spodkom trupu - taký lúčny koník (foto prikladám).
Skus zadať  aj "GONZO AVIATION", alebo len "Fero ŠTEFÁNIK", tam sa tiež niečo nájde o lietani. 
Ozvi sa prosím či to došlo.
Pozdravuje
F.

Štefánik
Snimka obrazovky 2016 10 12 o13.15.21
zBRODNO
 
zPERISKOzKOSTOL+FARAzBRODNO VRANIEzBRODNO CENTRUM
zTUNEL stavenisko LD LZNZ 02.07.2016 UZKYAEXPO a