Obec Brodno

Poznáte ich ?

1, Zľava: 

Jozef Štrbák, Laco Kačeniar, František Nový, Vlado Kondrk, Tibor Virdzek, učiteľ Karol Tkáč, Rudolf Marec, Miro Moravec, X, X, Jozef Kuchár , X,X,X.

Snimka obrazovky 2014 05 11 o14.32.01

2, Zľava: Vincent Kuchár, jeho brat Justín, Ján Novosad, Martin Pažický, Michal Kuchár, Anton Pažický. Alebo sa mýlim? Kto sú Tí ďalší?

Fotografiu poskytol Michal Kuchár.

Snimka obrazovky 2014 05 11 o14.31.53

 

3, Futbalisti.

Horný rad: Milan Kondrk, Július Moravec, Jozef Šenkár, Stanislav Marec, Vlado, Vlado Virdzek.

Dolný rad: Anton Husár, Rudolf Balta, Peter Jašo, Stano Súkeník, Peter Ponechal. a František Horvát

Futbalisti 

4, Z histórie - dychový súbor, otvorenie školy, výstavba domu smútku.

Tieto fotografie poslala pani Darina Chlebíková rod. Novosadová. 

P8110962P8110961P8110960

 

P8110968P8110966

 

5, Hasiči: Dolný rad zľava:

Jožko Husár, Ján Štrbák, Vlado Hrošovský, Ľubo Kuchár, Štefan Kuchár.
Za nimi kľačia:
Ján Kuchár, Milan Kuchár, Vincent Virdzek, Rudo Uhrík, Rudo Mičiak.
V stoji sú : ...., Vincent Horvát, pán Kačeniár, Rudolf Drábik, .... Martin Pažický, pán Šenkár, ...., Štefan Virdzek, pán Dupkala, pán Marec, pán Virdzek, pán Mičiak, .... pán Marec a vzadu za panom Mičiakom by mal byť Jožko Virdzek. 

Hasici

 

 Tesari na kostolnej veži.

Na fotografií sú títo páni spodný raz z ľava do prava pán Borák, Belanec, za nimi Balta Justin, Milan Mičiak, jeho otec pán Mičiak, pán Virdzek, za nimi pán Horvát Vincent a posledný pán Kuchár. Mimochodm páni Mičiak a Balta boli vynikajúci tesári vyrobili nejeden krov na domoch v Brodne. Všetko ručne z guľatiny vysekané hranoly.

Snimka obrazovky 2018 07 01 o12.50.40 František Bíroš, Tomaš Balta,  Moravec, Justin Mičiak, Justin Moravec,7 zľava Robert Novosad, Justin Marec.

kľačia z ľava Racko,Dominík Dupkala,Vincent Uhrík,

futbalisti

 Jedna z mnohých Brodnianských  kapiel mala názov "The send. Jej členovia boli - zľava Štefan Husár bas gitara a spev , bubny Emil Uhrik a spev, piano Irenej Šramo, sólo gitara a spev Anton Židek. Nádherne vedeli zahrať aj The Beatles . Hlavne známu  skladbu "Help" a iné.

fireman1

 Druhá z Brodnianských kapiel nazývaná aj DRINA - lebo iba trénovali. Pretože trénovali u naších hasičov ( v súčasnej hasičskej zbrojnici) dali si názov "Fireman"

zľava druhý Adam Hrošovský saxofón a spev, Jozef Bíroš  bicie, Jozef Štrbák harmonika a spev, Ján Bíroš gitara a spev, Vlado Mičiak bas gitara.

Na ďalších obrázkoch nižšie saxofón Vlado Kuchár, gitara Milan Cibuľa.

drina4

drina 1

drina3

 Tu na tomto obrázku som aj ja ( úplne vľavo) lebo som obe kapely vozil na bratovom aute Barkas na miesta kde hrali. Najskôr tam a potom späť. No a ak bol niekto indisponovaný ( nad ránom keď som ich prišiel odviesť a niekto už nevládal) tak som ich aj zastúpil na bicie a na klávesových nástrojoch.drina2

Jedna spomienka na akciu SZM kde je aj náš pán poslanec.

szm1